Online İHA (Drone Pilotluğu) Eğitimlerine Başvurular Başladı

Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek İHA (İnsansız Hava Aracı) eğitimlerine başvurular başladı.

Kesin kayıt için son tarih 22 Aralık 2020 16:00'tir. Bu tarihe kadar ödeme ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitimleri tamamlayanlara Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı ticari insansız hava aracı pilot sertifikası verilecektir. 


İHA Pilotluk Sertifikası Niçin Gereklidir?

22.02.2016 tarihinde yayımlanan İnsansız Hava Araçları talimatı kapsamında ticari amaçlı insansız hava aracı kullanıcılarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş eğitim kuruluşlarından kullandıkları insansız hava aracının sınıfına göre eğitim görmüş ve sertifika almaya hak kazanmış olmaları gerekmektedir. 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından TR-İHA-E-53 lisans numarasıyla ‘İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu’ olarak yetkilendirilen KLUSEM (Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi), bu talimat kapsamında gerekli sertifikayı katılımcılara sağlamak amacı ile İHA0 ve İHA1 insansız hava aracı eğitimleri vermektedir.

Eğitim Saatleri
İHA-0 4 gün 18:00-20:45 saatleri arası
İHA-1 12 gün 18:00-20:45 saatleri arası
 

Eğitim Yöntemi
Online

Eğitim Konuları
İHA-0 Eğitim Konuları

İHA-1 Eğitim Konuları

Eğitmen
Ar. Gör. Kerem Ataşen
Ar. Gör. Burak Beynek

Ücret
İHA-0 için 400 TL
İHA-1 için 800 TL

Ödeme Yöntemleri

  • Havale/EFT
  • Kredi Kartı ile ödeme
 

Gerekli Belgeler

  • Nufus Cüzdanı Örneği
  • Fotoğraf
  • Kayıt Formu


Başvuru, bilgi ve destek taleplerinizi klusem@klu.edu.tr mail adresine yazabilirsiniz.

Önemli Not: Ön başvurularınızı 18 Aralık 2020 tarihine kadar klusem@klu.edu.tr adresi üzerinden hangi programa kayıt yaptırmak istediğinizi (İHA-0 veya İHA-1), İsim, soy isim, telefon numaranızı belirterek yapmanız, eğitim danışmanımızdan kesin kayıt için bilgilendirme yapılmadan ücret ödememeniz rica olunur.

Eğitim Talep Et

 
Eğitimlerim
  • 0
  • 0

Eğitimlerim

Resim Eğitim Adı Adet Birim Fiyatı