DHBT Deneme Sınavı Başvuruları Başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımlarında yapmış olduğu yeterlilik sınavı yerine yapılan bir sınavdır.

Diyanet İşleri Başkanlığımız Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına ilk kez açıktan veya sözleşmeli olarak atanacaklarda, ÖSYM tarafından yapılan sınav sonucunda her bir unvan için verilen yeterliliğe sahip olma şartı aramaktadır.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen söz konusu sınavın yeterlilik sınavlarından farklı yanları olduğu, ezberci sistem yerine mantık, akıl yürütme ve yoruma dayalı olması nedeniyle sınava girecek adaylarımızın sınav ve sınav sürecine ilişkin bilgi sahibi olmalarının başarılarını artıracağı malumunuzdur.

Bu çerçevede, adaylarımızın sınavdaki başarılarına katkı sağlamak amacıyla, Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "DHBT Deneme Sınavı" yapılmasına karar verilmiştir. İnternet üzerinden ve ücretsiz olarak yapılması planlanan deneme sınavı ile adaylarımızın söz konusu sınava ilişkin bilgi düzeylerinin belirlenmesine yardımcı olmak amaçlanmıştır.
 

Ücretsiz, Türkiye Geneli Online DHBT Deneme Sınavına Hemen Başvur!

Önemli Not:
DHBT Deneme Sınavı başvuruları tamamlanmıştır. Sınava katılan adaylar sınav sonuçlarına dhbt.klu.edu.tr adresinden erişebilirler.

Ayrıntılı Bilgi İçin: dhbt.klu.edu.tr
Eğitimlerim

Eğitimlerim

Resim Eğitim Adı Adet Birim Fiyatı