İHA-1 (Drone Pilotluğu) Eğitimi (Haziran 2022)

Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek İHA-1 (İnsansız Hava Aracı) eğitimlerine başvurular başladı.

Ön kayıtlar 10 Haziran 2022 Cuma gününe kadar devam edecektir. Yeterli talebin oluşması durumunda kesin kayıtlara ilişkin süreç en geç bu tarihte bildirilecektir. Kesin kayıt sürecine ilişkin bilgilendirme yapılmadan ödeme yapılmaması gerekmektedir.

Eğitimleri tamamlayanlara ticari insansız hava aracı pilot sertifikası verilecektir. 


İHA Pilotluk Sertifikası Niçin Gereklidir?

22.02.2016 tarihinde yayımlanan İnsansız Hava Araçları talimatı kapsamında ticari amaçlı insansız hava aracı kullanıcılarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş eğitim kuruluşlarından kullandıkları insansız hava aracının sınıfına göre eğitim görmüş ve sertifika almaya hak kazanmış olmaları gerekmektedir. 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından TR-İHA-E-53 lisans numarasıyla ‘İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu’ olarak yetkilendirilen KLUSEM (Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi), bu talimat kapsamında gerekli sertifikayı katılımcılara sağlamak amacı ile İHA0 ve İHA1 insansız hava aracı eğitimleri vermektedir.

Eğitim Gün ve Saatleri
18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2022 (4 Gün Haftasonları)
10:00-18:00 Saatleri arası
 

Eğitim Yöntemi
Yüz yüze

Eğitmen
Arş. Gör. Burak Beynek
Arş. Gör. Pınar Uzun

Ücret
1200 TL

Ödeme Yöntemleri

  • Havale/EFT
  • Kredi Kartı ile ödeme
 

Gerekli Belgeler (Kesin kayıt sürecinde istenecektir)

  • Nufus Cüzdanı Örneği
  • Fotoğraf
  • Kayıt Formu


Başvuru, bilgi ve destek taleplerinizi klusem@klu.edu.tr mail adresine yazabilirsiniz.

Önemli Not: Ön başvurularınızı 10 Haziran 2022 tarihine kadar klusem@klu.edu.tr adresi üzerinden isim, soy isim, telefon numaranızı belirterek yapmanız, eğitim danışmanımızdan kesin kayıt için bilgilendirme yapılmadan ücret ödememeniz rica olunur.

Eğitim Talep Et

 
Eğitimlerim
  • 0
  • 0

Eğitimlerim

Resim Eğitim Adı Adet Birim Fiyatı