Sürekli Eğitim Çalıştayı Düzenlendi

Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) ve Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri Konseyi (TÜSEM) işbirliğinde 2022 Bahar Toplantısı ve Sürekli Eğitim Çalıştayı düzenlendi.

Üniversitemizden Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Taha EĞRİ’nin katıldığı çalıştayda hayat boyu öğrenmenin toplumun tüm kesimlerine yayılması için gerçekleştirilmesi planlanan projeler ele alındı. Bu çerçevede; nitelikli bilginin toplumla buluşturulması, hayat boyu öğrenme bilincinin yaygınlaştırılması ve çeşitli meslek gruplarına yönelik düzenlenen eğitimleri destekleyecek projeler değerlendirildi. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacına yönelik bilimsel çalışmaların da değerlendirildiği toplantıda, sürekli eğitim uygulamalarında yaşanan sorunlar da tartışıldı.

İNSAN HAYATINA DOKUNUYORUZ

TÜSEM Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Kaygın, “Sürekli Eğitim Merkezleri (SEM) çok önemli bir misyona sahipler. Yaptığımız işin insanların hayatını nasıl etkilediğini, istihdam yarattığını, onların geleceklerine dokunduğunu görüyoruz. Üniversiteler bilgi üretilen yerlerdir ve bilginin toplumla buluşturulmasında en önemli kapılardan biri Sürekli Eğitim Merkezlerimizdir. Misyonumuzun çok önemli olduğunu, üniversite uzmanlığıyla verilen eğitimlerin topluma ışık tuttuğunu görüyoruz. Bu yolda emek veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  

Çalıştaya ev sahipliği de yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) Müdürü Prof. Dr. Pınar Süral Özer ise, “Değişimin baş döndürücü olduğu bugünlerde sahip olduğumuz bilgiler de hızla geçerliliğini yitiriyor. İnsan kaynağının gereksinim duyduğu bilgiler dönüşüyor, bir alanda uzmanlaşma yerini disiplinler arası yetkinliklere bırakıyor. Üniversitelerin de bu durumda önemli sorumlulukları bulunuyor. Yani, çağdaş bilgiyi topluma yaymak ve toplumun yeni koşullara adapte olmasında güçlü bir görev alması gerekiyor” dedi. Gönülşen, hayat boyu öğrenme alanındaki temel terminolojilerin oturtulması, standartların iyileştirilmesi ve akreditasyon çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Resimler

a

Eğitimlerim

Eğitimlerim

Resim Eğitim Adı Adet Birim Fiyatı